Usporiadanie malej kúpeľne s malou plochou si vyžaduje osobitnú pozornosť a použitie niekoľkých trikov. Vďaka tomu sa nám podarí opticky zväčšiť priestor a interiér malej plochy bude pôsobiť priestrannejšie a zároveň pohodlne. A čo viac, všetky takéto riešenia sú navyše zamerané na vytvorenie efektného a módneho dizajnu. Naším cieľom je preto pohodlná, praktická a zároveň štýlová kúpeľňa, v ktorej pobyt bude skutočným pôžitkom. Aké dlaždice vybrať do malej kúpeľne? Na túto otázku neexistuje žiadna jednoduchá a konkrétna odpoveď, existuje však niekoľko spôsobov, ako sa správne rozhodnúť.

Usporiadanie malej kúpeľne v klasickom štýle

Klasický štýl je kvintesenciou toho, čo je dobré a overené generáciami – je nadčasový a univerzálny. Dobre poslúži v novostavbách aj ako námet pri rekonštrukcii interiérov. Klasika je nadčasová a nikdy nevyjde z módy. Klasická kúpeľňa uspokojí najnáročnejšie chute a preferencie. Klasický štýl sa vyznačuje tým, že sa do neho zmestí všetko – minimalistické akcenty aj tie udržiavané v štýle glamour. Náš návrh ako položiť dlaždice v kúpeľni v klasickom štýle je nasledovný: na stenu obkladačky 30 × 60, napríklad lesklé biele, na podlahu niečo tmavšie na vytvorenie kontrastu, šedý matný gres 42 × 42. Ak plánujete aj sprchový kút, dlažba imitujúca drevo bude do neho ideálne zapadať.

Ako kreatívne zariadiť kúpeľňu v modernom štýle?

Jednoduchosť, lad a poriadok sú charakteristikami moderného štýlu. Ako ho aplikovať do malej kúpeľne? Kúpeľňa v modernom štýle je snom milovníkov minimalizmu. Jednoduché formy, monochromatické farby a funkčnosť dodajú interiéru potrebnú sterilitu. Atmosféru moderného kúpeľňového zariadenia vytvorí správna kombinácia farieb a materiálov. Jednoduchosť a elegancia celku bude pôsobiť na členov domácnosti upokojujúco a uvoľňujúco. Odporúčame položiť obkladačky 60 × 60 vo vašej obľúbenej farbe a na podlahu dlaždice 60 × 60 v kontraste do farby na stenách. Do sprchového kúta odporúčame betónové obklady 60 × 120 alebo väčšie, aby ste získali dojem ešte väčšieho priestoru a minimalizovali počet škár, čo zvýši estetiku a atraktivitu každého interiéru.

Vytvorte si svoj vlastný štýl

Ak na vás neurobil dojem žiadny z vyššie uvedených návrhov, je čas vytvoriť si niečo jedinečné. Výberom veľkostí a farieb obkladov, ktoré sa vám páčia, vytvoríte niečo jedinečné a výnimočné – kúpeľňu vo vlastnom štýle. Robte to čo chcete, bez dodržiavania akýchkoľvek pravidiel. Neexistuje žiadne pravidlo na dokonalý súlad farieb, štruktúr alebo veľkostí - všetky kombinácie sú povolené! Možností je naozaj veľa, pretože v NEXTERIO máme nielen kolekcie obkladov do malej kúpeľne, ale aj široký výber gresových a obkladových dlaždíc v takých ako:

·        kvetinové obklady – obklady s kvetinovým motívom, ktoré zútulnia a oživia interiér;

·        metalizované obklady – imitujúce kov, hrdzu apod.;

·        lastriko alebo terako – leštená betónová hmota s obsahom kameniva;

·        dlažba imitujúca drevo dlaždice imitujúce drevo;

·        mozaika – dekoratívne obklady;

·        patchwork – mix farieb a vzorov;

·        mramor – unikátna dlažba imitujúca mramor;

·        španielsky gresobklady od skutočných majstrov obkladov, dokonca aj umeleckých diel.

Tieto a mnohé ďalšie obklady nájdete v NEXTERIO za nízke ceny na TOMTO ODKAZE >>

Usporiadanie malej kúpeľne  – niekoľko tipov:

  • je mýtom, že tmavé farby miestnosť zmenšujú. V malej kúpeľni sa nemusíte báť tmavých farieb. Pomôžu zväčšiť miestnosť, stierajú všetky hranice a vytvárajú dojem, že priestor sa zdá nekonečný;
  • veľkosť dlaždíc zvolíme tak, aby škáry išli od steny k podlahe (boli zarovnané);
  • nezabúdajme na to najdôležitejšie, teda bezpečnosť. V sprche alebo na podlahe nepoužívajte leštené dlaždice, pretože existuje vysoká pravdepodobnosť pošmyknutia;
  • pamätajme však na to najdôležitejšie – bavte sa pri vytváraní kúpeľne vašich snov. Toto je vaša kúpeľňa a chcete, aby pre vás vyzerala čo najkrajšie.